Informācija!

Pret Gripas vakcinācija

 

Lai veiktu vakcināciju, iedzīvotājam jāvēršas sava ģimenes ārsta praksē.

100 % apmaksātu vakcināciju pret gripu var saņemt:

  • grūtnieces (apmaksa tiek veikta no vakcinācijas kalendāra);
  • bērni vecumā no 6 līdz 24 mēnešiem (apmaksa tiek veikta no vakcinācijas kalendāra);
  • bērni līdz 18 gadiem, kas pieder noteiktām veselības riska grupām - ar hroniskām plaušu slimībām; ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām, neatkarīgi no to cēloņa; ar hroniskām vielmaiņas slimībām; ar hroniskām nieru slimībām; ar imūndeficītu; ja saņem imūnsupresīvu terapiju; ja ilgstoši saņem terapiju ar Ac.acetylsalicylicum.

 

50 % apmaksātu vakcināciju pret gripu var saņemt:

  • iedzīvotāji vecumā no 65 gadiem;
  • iedzīvotāji, kas pieder noteiktām veselības riska grupām - ar hroniskām plaušu slimībām; ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām, neatkarīgi no to cēloņa; ar hroniskām vielmaiņas slimībām; ar hroniskām nieru slimībām, ar imūndeficītu; ja saņem imūnsupresīvu terapiju.

 

SIA “JAUNLIEPĀJAS PRIMĀRĀS VESELĪBAS APRŪPES CENTRS” plāno vakcinējamo personu skaitu pēc ģimenes ārstu iesniegtā saraksta un pasūta nepieciešamo vakcīnu devu skaitu, kuru veic katru dienu Vakcinācijas kabinetā. Iedzīvotājiem, kuri vēlas saņemt šo vakcīnu, tā tiek nodrošināta atbilstoši SIA “JAUNLIEPĀJAS PRIMĀRĀS VESELĪBAS APRŪPES CENTRS” maksas pakalpojumu cenrādim - 18,00 EURO.

 

*****

 

SIA “Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centrs” Diabētiskās pēdas aprūpes kabinets (valsts apmaksāts pakalpojums)

Diabēta pacientiem ir iespēja bez maksas saņemt pēdu aprūpes pakalpojumu. Pēdu aprūpi veic ārstniecības persona ar kvalifikāciju podologs Emīls Briljonoks. Cukura diabēta dēļ var attīstīties perifēro nervu bojājumi, kāju pēdas zaudē jutību pret sāpēm un temperatūru. Pacientam ar cukura diabēta izraisītiem nervu bojājumiem, kāju pēdas cieš divkārši - savlaicīgi netiek sajusts, ka spiež apavi, vai netiek justi jauni pēdu ievainojumi, jau esošie ievainojumi slikti dzīst, kā rezultātā attīstās – Diabētiskā pēda. Diabētiskās pēdas sindromu izraisa jutīguma samazināšanās, pēdas deformācijas, gaitas izmaiņas, attīstās čūla kas var plīst, pēdas un apakšstilba dziļo audu infekcija, sekojoši rezultāts - no mazas brūcītes līdz kājas amputācijai. Diabētiskās pēdas aprūpes kabinetā podologs veic podoloģisko izmeklēšanu – pēdas kaulu locītavu sistēmas, asinsrites, jušanas, mīksto audu trofikas pārbaudi un bojājuma riska pakāpes novērtēšanu, pēdas stāvokļa novērtējumu. Veic ieaugušu nagu korekciju, ādas sabiezējumu, plaisu pēdas priekšējā daļā un papēžos ārstniecisko aprūpi.

Lai saņemtu valsts apmaksāto pakalpojumu, nepieciešams endokrinologa vai ģimenes ārsta nosūtījums, kurā ārsts atzīmē diagnozi (pamatdiagnoze, blakus diagnozes). Nosūtot pacientus uz Diabētiskās pēdas aprūpes kabinetu iespēja attālināt komplikāciju risku – Diabētiskā neiropātija un iespēja uzlabot dzīves kvalitāti.

Aicinām diabēta pacientus izmantot šo lielisko iespēju! Pieteikšanās reģistratūrā, zvanot pa tālruni 634 23149

 

*****

 

SIA “Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centrs” Diabēta apmācības kabinets (valsts apmaksāts pakalpojums)

Jūsu pacientiem un viņu tuviniekiem ir iespēja bez maksas saņemt ieteikumus par veselīgu uzturu, fizisko aktivitāšu nozīmi veselības saglabāšanā un uzlabošanā, kā arī pilnveidot zināšanas par medikamentu racionālu lietošanu un to blaknēm. Izpratne par cukura diabētu uzlabos Jūsu pacientu līdzestību slimības ārstēšanā un kontrolē. Apmācība motivēs diabēta pacientus regulāri veikt mērķtiecīgu paškontroli. Apmācības kabinetā veic sertificēta diabēta aprūpes māsa Inga Mikāle. Apmācību cikls ietver piecas nodarbības, kuras noklausīties iespējams gan individuāli, gan grupā. Lai saņemtu valsts apmaksāto pakalpojumu nepieciešams endokrinologa vai ģimenes ārsta nosūtījums, kurā ārsts norāda, kāda veida apmācība nepieciešama – individuāla vai grupā. Nosūtot pacientus uz Diabēta apmācības kabinetu Jūs atvieglojat darba piesātināto ikdienu, un pacientiem ir iespēja uzlabot dzīves kvalitāti. Aicinām izmantot šo lielisko iespēju! Pieteikšanās apmācībām un tālrunis uzziņām: 25946778

 

*****

 

Veselības centrā pieņem Endokrinologs Sintija Sauša - pierakstīties pa tālruni 63423149

 

*****

 

Alergologs I. Pakalna - Pieņemšanas laiks 21.03.2020. - pierakstīties pa tālruni 63423149

Plastikas ķirurgs V. Ģīlis - Pieņemšanas laiks 28.03.2020. - pierakstīties pa tālruni 67295066

Ārsts - protēžortopēds R. Bukolovskis - Pieņemšanas laiks 01.04.2020., 02.04.2020. - pierakstīties pa tālruni 63423149

Interesentiem pieteikties reģistratūrā vai pa norādītiem telefona numuriem.